Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Engelsborgvej 38, 2800 Kongens Lyngby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 12,3 % | 6,7 % | 12,6 % | 26,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 99,5 % | 97 % | 95,3 % | 94,1 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 28,2 % | 33,2 % | 43,8 % | 57,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 43,7 % | 20,1 % | 28,8 % | 46,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 28,2 % | 33,2 % | 43,8 % | 57,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 71,8 % | 66,8 % | 56,2 % | 42,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 5,7 % | 6,3 % | 6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste | -8 | -8 | -8 | -8 | -8 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -8 | -8 | -8 | -8 | -8 | 0 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 477.026 kr. i 2021 til 1.384.906 kr. i 2025 (+190 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 477 | 401 | 217 | 457 | 1.385 | +203 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 478.676 kr. i 2021 til 1.393.530 kr. i 2025 (+191 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 479 | 403 | 232 | 466 | 1.394 | +199 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 525 | 933 | 1.223 | 1.717 | 3.143 | +83 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 525 | 933 | 1.223 | 1.717 | 3.143 | +83 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 131.669 kr. i 2023 til 133.329 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 132 | 132 | 133 | +1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.230 | 2.338 | 2.251 | 1.980 | 2.081 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 2.755 | 3.271 | 3.474 | 3.697 | 5.224 | +41 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 518.676 kr. i 2021 til 3.012.900 kr. i 2025 (+481 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 519 | 921 | 1.154 | 1.619 | 3.013 | +86 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.236.160 kr. i 2021 til 2.211.279 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.236 | 2.349 | 2.320 | 2.078 | 2.211 | +6 % | |
| Passiver i alt | 2.755 | 3.271 | 3.474 | 3.697 | 5.224 | +41 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kongens Lyngby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk