Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Blankegaardsvej 2, 5466 Asperup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 1,3 % | 1,2 % | 0,1 % | 6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 90,6 % | 89,4 % | 89 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 91,3 % | 86,8 % | 81,4 % | 79,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 1,4 % | 1,4 % | 0,1 % | 7,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 91,3 % | 86,8 % | 81,4 % | 79,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 8,7 % | 13,2 % | 18,6 % | 20,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,1 % | 1,4 % | 0,9 % | 0,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 36.276 kr. i 2022 til 225.780 kr. i 2025 (+522 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 36 | 43 | 20 | 226 | +1056 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 699.036 kr. i 2021 til 210.905 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 699 | 32 | 34 | 1 | 211 | +16599 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 700.974 kr. i 2021 til 212.303 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 701 | 36 | 37 | 4 | 212 | +5945 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.516 | 2.564 | 2.619 | 2.648 | 2.879 | +9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.516 | 2.564 | 2.619 | 2.648 | 2.879 | +9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 298 kr. i 2022 til 5.535 kr. i 2025 (+1757 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 6 | 6 | 6 | +0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 355 | 530 | 657 | +24 % | |
| Aktiver i alt | 2.616 | 2.787 | 2.974 | 3.179 | 3.537 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.509.501 kr. i 2021 til 2.798.051 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.510 | 2.545 | 2.582 | 2.586 | 2.798 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 106.706 kr. i 2021 til 738.635 kr. i 2025 (+592 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 107 | 242 | 392 | 593 | 739 | +25 % | |
| Passiver i alt | 2.616 | 2.787 | 2.974 | 3.179 | 3.537 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Asperup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Middelfart