Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vordingborgvej 530, 4683 Rønnede · Drift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,9 | 0,9 | 1 | 1,1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -22 % | -22,7 % | 0,7 % | 7 % | 18,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 99,8 % | 98,4 % | 101,3 % | 111,9 % | 144,7 % | God | |
| Soliditetsgrad | 4,3 % | 4 % | 4,6 % | 11,5 % | 30,6 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -508,8 % | -567,4 % | 15,1 % | 60,5 % | 60,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -598.539 kr. | -606.920 kr. | 97.515 kr. | 270.471 kr. | 594.499 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 4,3 % | 4 % | 4,6 % | 11,5 % | 30,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 95,7 % | 96 % | 95,4 % | 88,5 % | 69,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 24,3 % | 44,8 % | 50,3 % | 81,5 % | 94,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.851.019 kr. i 2021 til 5.587.918 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.851 | 3.999 | 4.423 | 4.974 | 5.588 | +12 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 4.449.558 kr. i 2021 til 4.993.419 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.450 | 4.605 | 4.326 | 4.576 | 4.993 | +9 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -626.632 kr. i 2021 til 558.249 kr. i 2025 (+189 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -627 | -648 | 56 | 219 | 558 | +155 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -645.959 kr. i 2021 til 550.582 kr. i 2025 (+185 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -646 | -674 | 36 | 221 | 551 | +149 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -503.848 kr. i 2021 til 428.850 kr. i 2025 (+185 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -504 | -531 | 17 | 169 | 429 | +154 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 104 | 130 | 88 | 36 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 104 | 130 | 88 | 36 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | 432 | 438 | 433 | 339 | 517 | +53 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 531.514 kr. i 2021 til 1.516.712 kr. i 2025 (+185 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 532 | 1.005 | 1.155 | 1.737 | 1.517 | −13 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.184 | 2.210 | 2.326 | 2.384 | 2.317 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 2.288 | 2.339 | 2.414 | 2.420 | 2.317 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 99.024 kr. i 2021 til 708.118 kr. i 2025 (+615 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 99 | 94 | 110 | 279 | 708 | +154 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.189.132 kr. i 2021 til 1.600.814 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.189 | 2.246 | 2.296 | 2.131 | 1.601 | −25 % | |
| Passiver i alt | 2.288 | 2.339 | 2.414 | 2.420 | 2.317 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 13 | 14 | 16 | 13 | 13 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rønnede — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.