Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ørnebakken 4, 4780 Stege · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -3,7 % | -12,7 % | -14,8 % | -7,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 586,8 % | 486,8 % | 339,7 % | 52,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 3,3 % | -9,1 % | -24,8 % | -33,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -112,3 % | 138,8 % | 59,7 % | 23,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 3,3 % | -9,1 % | -24,8 % | -33,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 96,7 % | 109,1 % | 124,8 % | 133,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 346,8 % | 486,8 % | 339,7 % | 52,7 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | -13 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -17.892 kr. i 2022 til -13.258 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -18 | -41 | -46 | -13 | +71 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -21.159 kr. i 2022 til -71.835 kr. i 2024 (−240 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -21 | -67 | -72 | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -21.159 kr. i 2022 til -37.239 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -21 | -67 | -72 | -37 | +48 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 535 | 501 | 464 | 457 | −2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 535 | 501 | 464 | 457 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 21.673 kr. i 2022 til 14.992 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22 | 30 | 21 | 15 | −29 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 37 | 30 | 21 | 15 | −29 % | |
| Aktiver i alt | 572 | 531 | 485 | 472 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 18.841 kr. i 2022 til -157.647 kr. i 2025 (−937 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 19 | -49 | -120 | -158 | −31 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 546.809 kr. i 2022 til 601.288 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 547 | 574 | 599 | 601 | +0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.250 kr. i 2022 til 28.427 kr. i 2025 (+355 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 6 | 6 | 28 | +355 % | |
| Passiver i alt | 572 | 531 | 485 | 472 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stege — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vordingborg