Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ørbækvej 22, 6880 Tarm · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -15,4 % | 1,5 % | 0,2 % | 1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 10,6 % | 7,1 % | 20,5 % | 3,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | -34,7 % | -16,7 % | -12,6 % | -4,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 44,2 % | -9 % | -1,5 % | -21,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -34,7 % | -16,7 % | -12,6 % | -4,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 134,7 % | 116,7 % | 112,6 % | 104,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 0,1 % | 14,4 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reduceret; point efter andel af underskuddet der er lukket
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -223.894 kr. i 2021 til -11.873 kr. i 2025 (+95 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -224 | -11 | -19 | -10 | -12 | −14 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -223.894 kr. i 2021 til -11.873 kr. i 2025 (+95 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -224 | -11 | -19 | -10 | -12 | −14 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -44.865 kr. i 2021 til 177.653 kr. i 2025 (+496 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -45 | -394 | 73 | 11 | 178 | +1476 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -44.865 kr. i 2021 til 144.702 kr. i 2025 (+423 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -45 | -394 | 74 | 12 | 145 | +1104 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.264 | 2.199 | 4.490 | 4.929 | 13.707 | +178 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.264 | 2.199 | 4.490 | 4.929 | 13.707 | +178 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 464 kr. i 2021 til 10.932 kr. i 2025 (+2256 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 2 | 3 | 1.037 | 11 | −99 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 860 | 367 | 403 | 1.475 | 528 | −64 % | |
| Aktiver i alt | 2.124 | 2.566 | 4.892 | 6.405 | 14.236 | +122 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra -496.963 kr. i 2021 til -660.602 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -497 | -891 | -817 | -805 | -661 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.621.335 kr. i 2021 til 14.896.487 kr. i 2025 (+468 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.621 | 3.457 | 5.710 | 7.210 | 14.896 | +107 % | |
| Passiver i alt | 2.124 | 2.566 | 4.892 | 6.405 | 14.236 | +122 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tarm — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern