Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Slotsalleen 18, 2930 Klampenborg · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 4,8 | 3,7 | 11,6 | 6,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 4,4 % | 2,9 % | 9,7 % | 4,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 734,7 % | 914,1 % | 954,8 % | 899,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 31,2 % | 34,5 % | 40,5 % | 44,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 14,1 % | 8,4 % | 23,9 % | 11 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 370.455 kr. | 356.683 kr. | 857.680 kr. | 490.027 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 31,2 % | 34,5 % | 40,5 % | 44,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 68,8 % | 65,5 % | 59,5 % | 55,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 23,6 % | 39,7 % | 143,8 % | 290,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 321.118 kr. i 2021 til 490.027 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 321 | 370 | 382 | 895 | 490 | −45 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 25.044 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 25 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 243.691 kr. i 2021 til 412.600 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 244 | 293 | 279 | 780 | 413 | −47 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 230.045 kr. i 2021 til 347.675 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 230 | 279 | 181 | 682 | 348 | −49 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 179.452 kr. i 2021 til 273.172 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 179 | 217 | 141 | 532 | 273 | −49 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.242 | 2.164 | 2.087 | 2.010 | 1.932 | −4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.242 | 2.164 | 2.087 | 2.010 | 1.932 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 43.753 kr. i 2021 til 1.200.433 kr. i 2025 (+2644 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44 | 90 | 122 | 523 | 1.200 | +130 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.568 | 2.799 | 2.813 | 3.469 | 3.714 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 4.810 | 4.964 | 4.900 | 5.479 | 5.646 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.329.477 kr. i 2021 til 2.493.038 kr. i 2025 (+88 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.329 | 1.547 | 1.688 | 2.220 | 2.493 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.966.243 kr. i 2021 til 2.681.391 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.966 | 2.964 | 2.837 | 2.832 | 2.681 | −5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 438.309 kr. i 2021 til 413.078 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 438 | 381 | 308 | 363 | 413 | +14 % | |
| Passiver i alt | 4.810 | 4.964 | 4.900 | 5.479 | 5.646 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
16 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Klampenborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte