Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Havnegade 26, 4970 Rødby · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 54 % | -2,7 % | 17,5 % | -13,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 283,3 % | 276,5 % | 296,7 % | 278,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 63,1 % | 62,7 % | 65,9 % | 64,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 85,7 % | -4,3 % | 26,5 % | -21,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 63,1 % | 62,7 % | 65,9 % | 64,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 36,9 % | 37,3 % | 34,1 % | 35,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 129,7 % | 245,2 % | 252,5 % | 228,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.181.793 kr. i 2022 til 684.929 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.182 | 724 | 859 | 685 | −20 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 873.387 kr. i 2022 til 735.220 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 873 | 735 | 735 | 735 | +0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 308.406 kr. i 2022 til -79.291 kr. i 2025 (−126 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 308 | -11 | 124 | -79 | −164 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 306.966 kr. i 2022 til -81.774 kr. i 2025 (−127 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 307 | -14 | 124 | -82 | −166 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 239.442 kr. i 2022 til -65.101 kr. i 2025 (−127 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 239 | -12 | 97 | -65 | −167 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 0 | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 0 | 0 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 202.911 kr. i 2022 til 383.636 kr. i 2025 (+89 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 203 | 379 | 470 | 384 | −18 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 443 | 427 | 553 | 467 | −16 % | |
| Aktiver i alt | 443 | 427 | 553 | 467 | −16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 279.442 kr. i 2022 til 299.396 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 279 | 268 | 364 | 299 | −18 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 156.425 kr. i 2022 til 167.578 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 156 | 154 | 186 | 168 | −10 % | |
| Passiver i alt | 443 | 427 | 553 | 467 | −16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lolland