Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lilleskoven 37, 8722 Hedensted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 43,1 % | 35,9 % | 29,6 % | 32,8 % | 33,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 178,2 % | 234,8 % | 433,3 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 70,5 % | 86,3 % | 82,1 % | 98,3 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 61,1 % | 41,6 % | 36,1 % | 33,4 % | 33,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 70,5 % | 86,3 % | 82,1 % | 98,3 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 29,5 % | 13,7 % | 17,9 % | 1,7 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 1,8 % | 5 % | 302,7 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.703 kr. i 2021 til -5.355 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -4 | -18 | 28 | -5 | −119 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -5.703 kr. i 2021 til -5.355 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -4 | -18 | 28 | -5 | −119 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 433.266 kr. i 2021 til 935.580 kr. i 2025 (+116 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 433 | 418 | 501 | 648 | 936 | +44 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 432.078 kr. i 2021 til 907.348 kr. i 2025 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 432 | 422 | 507 | 643 | 907 | +41 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 476 | 797 | 382 | 353 | 485 | +37 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 476 | 797 | 382 | 353 | 485 | +37 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 488.341 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 3 | 15 | 103 | 488 | +376 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 528 | 380 | 1.329 | 1.606 | 2.223 | +38 % | |
| Aktiver i alt | 1.004 | 1.177 | 1.711 | 1.959 | 2.708 | +38 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 707.325 kr. i 2021 til 2.697.141 kr. i 2025 (+281 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 707 | 1.015 | 1.404 | 1.925 | 2.697 | +40 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 265 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 296.024 kr. i 2021 til 10.534 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 296 | 162 | 307 | 34 | 11 | −69 % | |
| Passiver i alt | 1.004 | 1.177 | 1.711 | 1.959 | 2.708 | +38 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedensted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted