Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lindedal 7, 6200 Aabenraa · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,3 | 1,2 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 16,9 % | 9,4 % | 6,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 290 % | 333,4 % | 391,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 78,6 % | 81,7 % | 83,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 21,4 % | 11,5 % | 8,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 940.955 kr. | 576.862 kr. | 476.092 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 78,6 % | 81,7 % | 83,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 21,4 % | 18,3 % | 16,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 214,5 % | 231,9 % | 304,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.199.866 kr. i 2021 til 2.450.889 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.200 | 2.830 | 3.154 | 2.779 | 2.451 | −12 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.939.847 kr. i 2021 til 1.974.797 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.940 | 2.195 | 2.213 | 2.202 | 1.975 | −10 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 87.092 kr. i 2021 til 309.368 kr. i 2025 (+255 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 87 | 469 | 776 | 423 | 309 | −27 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 72.939 kr. i 2021 til 309.083 kr. i 2025 (+324 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | 459 | 775 | 429 | 309 | −28 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 56.076 kr. i 2021 til 234.424 kr. i 2025 (+318 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 56 | 353 | 598 | 330 | 234 | −29 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.473 | 1.375 | 1.396 | 1.444 | 1.277 | −12 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.473 | 1.375 | 1.396 | 1.444 | 1.277 | −12 % | |
| Varebeholdninger | 6 | 8 | 5 | 4 | 5 | +13 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 883.454 kr. i 2021 til 1.665.678 kr. i 2025 (+89 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 883 | 948 | 1.595 | 1.440 | 1.666 | +16 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.335 | 1.789 | 2.156 | 2.071 | 2.143 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 2.808 | 3.165 | 3.552 | 3.515 | 3.419 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.142.171 kr. i 2021 til 2.857.314 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.142 | 2.395 | 2.793 | 2.873 | 2.857 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2021 til 76.365 kr. i 2022. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 76 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 654.150 kr. i 2021 til 547.604 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 654 | 767 | 744 | 621 | 548 | −12 % | |
| Passiver i alt | 2.808 | 3.165 | 3.552 | 3.515 | 3.419 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 6 kr. i 2021 til 5 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | −17 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aabenraa — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa