Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kirkebjerg Allé 102, 2605 Brøndby · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,4 | 1 | 1 | 1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 48,4 % | -2,7 % | 2,5 % | -9,1 % | 0,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 195,2 % | 254,4 % | 303,5 % | 666 % | 318,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 63,9 % | 72,5 % | 74,6 % | 87 % | 70 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 75,7 % | -3,7 % | 3,3 % | -10,5 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 239.096 kr. | 10.354 kr. | 28.457 kr. | -10.432 kr. | 18.779 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 63,9 % | 72,5 % | 74,6 % | 87 % | 70 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 36,1 % | 27,5 % | 25,4 % | 13 % | 30 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 172,7 % | 225,3 % | 291,2 % | 459,7 % | 279,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 801.212 kr. i 2021 til 911.919 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 801 | 896 | 1.037 | 736 | 912 | +24 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 562.116 kr. i 2021 til 893.140 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 562 | 885 | 1.009 | 746 | 893 | +20 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 234.477 kr. i 2021 til 304 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 234 | -8 | 10 | -29 | 0 | +101 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 231.597 kr. i 2021 til 324 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 232 | -11 | 10 | -29 | 0 | +101 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 179.681 kr. i 2021 til 264 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 180 | -9 | 8 | -22 | 0 | +101 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 88 | 69 | 51 | 32 | 14 | −57 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 30 | 30 | 30 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 118 | 99 | 81 | 32 | 14 | −57 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 224.434 kr. i 2021 til 256.844 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 224 | 192 | 227 | 148 | 257 | +74 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 254 | 216 | 237 | 214 | 293 | +37 % | |
| Aktiver i alt | 371 | 316 | 317 | 246 | 306 | +24 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 237.421 kr. i 2021 til 214.591 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 237 | 229 | 237 | 214 | 215 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 129.976 kr. i 2021 til 91.879 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 130 | 85 | 78 | 32 | 92 | +186 % | |
| Passiver i alt | 371 | 316 | 317 | 246 | 306 | +24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2021 til 3 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brøndby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brøndby