Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Banegraven 26, 3550 Slangerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 6,8 % | -6,2 % | 6,6 % | 3,7 % | 7,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,4 % | 99,6 % | 99,6 % | 99 % | 97,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,9 % | -6,2 % | 6,6 % | 3,7 % | 7,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,4 % | 99,6 % | 99,6 % | 99 % | 97,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,6 % | 0,4 % | 0,4 % | 1 % | 2,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 23 % | 720,5 % | 834,5 % | 245,5 % | 49,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -33 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 155.871 kr. i 2021 til -86.213 kr. i 2024 (−155 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 156 | 38 | 115 | -86 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 872.210 kr. i 2021 til 906.169 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 872 | -631 | 671 | 514 | 906 | +76 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 720.894 kr. i 2021 til 808.679 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 721 | -602 | 678 | 390 | 809 | +107 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.704 | 1.272 | 917 | 863 | 1.326 | +54 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.704 | 1.272 | 917 | 863 | 1.326 | +54 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 38.409 kr. i 2021 til 126.155 kr. i 2025 (+228 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | 311 | 360 | 269 | 126 | −53 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.886 | 8.478 | 9.394 | 9.783 | 10.138 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 10.590 | 9.750 | 10.311 | 10.645 | 11.464 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 10.423.091 kr. i 2021 til 11.209.290 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.423 | 9.707 | 10.268 | 10.536 | 11.209 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 166.675 kr. i 2021 til 254.990 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 167 | 43 | 43 | 110 | 255 | +133 % | |
| Passiver i alt | 10.590 | 9.750 | 10.311 | 10.645 | 11.464 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Slangerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikssund