God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dam Enge 5, 3660 Stenløse · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1,2 | 1,3 | 1,5 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 2,1 % | 16 % | 26,4 % | 34,1 % | 25,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 215,8 % | 328,7 % | 151,5 % | 164,5 % | 140,1 % | God | |
| Soliditetsgrad | 62,8 % | 72,1 % | 43,6 % | 42,6 % | 33,5 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,4 % | 22,3 % | 60,7 % | 80,1 % | 74,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 348.405 kr. | 1.068.270 kr. | 1.255.400 kr. | 2.039.315 kr. | 1.011.807 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 62,8 % | 72,1 % | 43,6 % | 42,6 % | 33,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 37,2 % | 27,9 % | 56,4 % | 57,4 % | 66,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 18,8 % | 203,3 % | 31 % | 89,6 % | 19,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 4.329.423 kr. i 2021 til 4.647.565 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.329 | 5.054 | 4.821 | 5.638 | 4.648 | −18 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 3.981.018 kr. i 2021 til 3.635.758 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.981 | 3.980 | 3.566 | 3.599 | 3.636 | +1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 102.354 kr. i 2021 til 934.015 kr. i 2025 (+813 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 102 | 881 | 1.072 | 1.904 | 934 | −51 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 110.105 kr. i 2021 til 928.901 kr. i 2025 (+744 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 110 | 872 | 1.069 | 1.903 | 929 | −51 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 80.758 kr. i 2021 til 691.532 kr. i 2025 (+756 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 81 | 676 | 827 | 1.468 | 692 | −53 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 705 | 297 | 425 | 245 | 167 | −32 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 52 | 52 | 52 | 52 | 52 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 757 | 349 | 477 | 297 | 219 | −26 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 261.492 kr. i 2021 til 357.819 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 261 | 2.389 | 543 | 2.180 | 358 | −84 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.000 | 3.862 | 2.651 | 4.004 | 2.539 | −37 % | |
| Aktiver i alt | 3.757 | 4.211 | 3.128 | 4.301 | 2.758 | −36 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.360.487 kr. i 2021 til 922.853 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.360 | 3.036 | 1.364 | 1.831 | 923 | −50 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.389.878 kr. i 2021 til 1.811.912 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.390 | 1.175 | 1.750 | 2.434 | 1.812 | −26 % | |
| Passiver i alt | 3.757 | 4.211 | 3.128 | 4.301 | 2.758 | −36 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 6 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 7 | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stenløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Egedal