Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Køgevej 21, 4652 Hårlev · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 23 % | 23,1 % | -49,8 % | 4,4 % | 14,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 14,4 % | 70,3 % | 50,7 % | 52,1 % | 53,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 62,4 % | 66,9 % | 64,2 % | 62,7 % | 65,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 36,9 % | 34,6 % | -77,6 % | 7 % | 22,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 62,4 % | 66,9 % | 64,2 % | 62,7 % | 65,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 37,6 % | 33,1 % | 35,8 % | 37,3 % | 34,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 6,7 % | 41,7 % | 1 % | 4,9 % | 1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -15.703 kr. i 2021 til -9.685 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -16 | 498 | -617 | 75 | -10 | −113 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 336.669 kr. i 2021 til 235.685 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 337 | 479 | -623 | 53 | 236 | +344 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 340.639 kr. i 2021 til 242.171 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 341 | 488 | -616 | 60 | 242 | +306 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.398 | 1.617 | 1.012 | 1.097 | 1.357 | +24 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.398 | 1.617 | 1.012 | 1.097 | 1.357 | +24 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 37.244 kr. i 2021 til 5.899 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 37 | 291 | 5 | 25 | 6 | −76 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 80 | 491 | 224 | 264 | 307 | +16 % | |
| Aktiver i alt | 1.478 | 2.108 | 1.236 | 1.361 | 1.664 | +22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 922.034 kr. i 2021 til 1.095.586 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 922 | 1.410 | 794 | 853 | 1.096 | +28 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 556.208 kr. i 2021 til 568.533 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 556 | 699 | 442 | 508 | 569 | +12 % | |
| Passiver i alt | 1.478 | 2.108 | 1.236 | 1.361 | 1.664 | +22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hårlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Stevns