God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tørvevej 4, 8382 Hinnerup · Detailhandel med kosmetikvarer og toiletartikler
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 40,5 % | 6,4 % | -3,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 497,2 % | 340,4 % | 316,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 68,4 % | 70,6 % | 68,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 59,2 % | 9,1 % | -5,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 68,4 % | 70,6 % | 68,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 31,6 % | 29,4 % | 31,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 407,1 % | 261 % | 201,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 83.142 kr. i 2022 til 334 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 83 | 136 | 16 | 0 | −98 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 1 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 83.142 kr. i 2022 til -1.016 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 83 | 136 | 16 | -1 | −106 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 81.746 kr. i 2022 til -3.857 kr. i 2025 (−105 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 82 | 136 | 15 | -4 | −125 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 62.892 kr. i 2022 til -3.857 kr. i 2025 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 63 | 106 | 12 | -4 | −132 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 30 | 47 | 43 | 29 | −32 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 155.393 kr. i 2022 til 62.085 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 155 | 214 | 143 | 62 | −57 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 185 | 261 | 187 | 98 | −48 % | |
| Aktiver i alt | 185 | 261 | 187 | 98 | −48 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 102.892 kr. i 2022 til 66.934 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 103 | 179 | 132 | 67 | −49 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 29.876 kr. i 2023 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 30 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 82.501 kr. i 2022 til 30.877 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 83 | 53 | 55 | 31 | −44 % | |
| Passiver i alt | 185 | 261 | 187 | 98 | −48 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hinnerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov