Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vorrevangs Allé 31, 8250 Egå · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 30,6 % | 30,3 % | 21 % | 43,7 % | 14,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 0 % | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 96,6 % | 85,9 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 30,6 % | 30,3 % | 21,7 % | 50,9 % | 14,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 0 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 96,6 % | 85,9 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 0,1 % | 3,4 % | 14,1 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 0 % | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | 0 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 22.305 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22 | – | – | – | 0 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 22.379 kr. i 2021 til 37.907 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 22 | 32 | 29 | 139 | 38 | −73 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 22.379 kr. i 2021 til 37.907 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 22 | 32 | 29 | 139 | 38 | −73 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 64 | 96 | 139 | 318 | 219 | −31 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 64 | 96 | 139 | 318 | 219 | −31 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 9.398 kr. i 2021 til 30.181 kr. i 2025 (+221 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | 9 | 0 | – | 30 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 9 | 9 | 0 | – | 47 | – | |
| Aktiver i alt | 73 | 105 | 139 | 318 | 266 | −16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 73.168 kr. i 2021 til 266.434 kr. i 2025 (+264 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | 105 | 134 | 273 | 266 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 70 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 5 | 45 | 0 | −100 % | |
| Passiver i alt | 73 | 105 | 139 | 318 | 266 | −16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Egå — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus