Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kirkebjerg Parkvej 9, 2605 Brøndby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -13,5 % | -17,4 % | -22,8 % | 50,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 213,3 % | 683,1 % | 948,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 66,2 % | 53,1 % | 85,4 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -20,4 % | -32,8 % | -26,8 % | 50,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 66,2 % | 53,1 % | 85,4 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 33,8 % | 46,9 % | 14,6 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 225,1 % | 213,3 % | 683,1 % | 948,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -15 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -8.534.422 kr. i 2021 til -41.250 kr. i 2024 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8.534 | -50 | -41 | -41 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -8.535.493 kr. i 2021 til 6.097.461 kr. i 2025 (+171 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8.535 | -53 | -64 | -41 | 6.097 | +14882 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -8.535.493 kr. i 2021 til 6.097.461 kr. i 2025 (+171 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8.535 | -53 | -64 | -41 | 6.097 | +14882 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 11.767 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 11.767 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 311.288 kr. i 2021 til 379.361 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 311 | 298 | 368 | 181 | 379 | +110 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 368 | 181 | 379 | +110 % | |
| Aktiver i alt | 405 | 392 | 368 | 181 | 12.147 | +6625 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 312.372 kr. i 2021 til 12.106.702 kr. i 2025 (+3776 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 312 | 259 | 195 | 154 | 12.107 | +7753 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 92.556 kr. i 2021 til 40.000 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 93 | 133 | 173 | 26 | 40 | +51 % | |
| Passiver i alt | 405 | 392 | 368 | 181 | 12.147 | +6625 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
31 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brøndby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brøndby