Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Istedgade 126, 1650 København V · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,3 | -0,3 | -0,3 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 10 % | -4,9 % | 6,8 % | 10,8 % | 13,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 371,8 % | 261,3 % | 676,8 % | 74,8 % | 86,3 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 82,1 % | 75,9 % | 88,6 % | 57,9 % | 53,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 12,2 % | -6,4 % | 7,7 % | 18,7 % | 24,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -30.061 kr. | -39.209 kr. | -34.401 kr. | -29.651 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 82,1 % | 75,9 % | 88,6 % | 57,9 % | 53,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 17,9 % | 24,1 % | 11,4 % | 42,1 % | 46,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 8,8 % | 4,5 % | 23,4 % | 40,5 % | 20 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -30.061 kr. i 2021 til -14.430 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -30 | -39 | -34 | -30 | -14 | +51 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -147.801 kr. i 2021 til -14.430 kr. i 2025 (+90 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -148 | -157 | -152 | -30 | -14 | +51 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 837.272 kr. i 2021 til 418.406 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 837 | -466 | 541 | 263 | 418 | +59 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 693.606 kr. i 2021 til 411.853 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 694 | -338 | 434 | 251 | 412 | +64 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.307 | 2.573 | 1.470 | 1.585 | 1.885 | +19 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.307 | 2.573 | 1.470 | 1.585 | 1.885 | +19 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 108.996 kr. i 2021 til 293.219 kr. i 2025 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 109 | 75 | 170 | 394 | 293 | −26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.601 | 4.376 | 4.905 | 729 | 1.264 | +73 % | |
| Aktiver i alt | 6.907 | 6.950 | 6.375 | 2.315 | 3.149 | +36 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.669.718 kr. i 2021 til 1.684.414 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.670 | 5.275 | 5.650 | 1.340 | 1.684 | +26 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.237.416 kr. i 2021 til 1.464.661 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.237 | 1.675 | 725 | 975 | 1.465 | +50 % | |
| Passiver i alt | 6.907 | 6.950 | 6.375 | 2.315 | 3.149 | +36 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København