Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kløvholmparken 2, 6710 Esbjerg V · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,9 | 1,4 | 0,5 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | — | 28,5 % | 20 % | 8,4 % | 24,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 327 % | 144,3 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 87,4 % | 85,1 % | 98,7 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 32,6 % | 23,5 % | 8,5 % | 24,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 25.262 kr. | -57.062 kr. | -145.227 kr. | -57.087 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 87,4 % | 85,1 % | 98,7 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 12,6 % | 14,9 % | 1,3 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 168 % | 144,3 % | 415,2 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 69.238 kr. i 2021 til -57.087 kr. i 2025 (−182 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 69 | 25 | 43 | -45 | -57 | −26 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 39.621 kr. i 2021 til -57.087 kr. i 2025 (−244 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 40 | -4 | -87 | -62 | -57 | +7 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 406.855 kr. i 2021 til 698.245 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 407 | 993 | 579 | 204 | 698 | +242 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 392.511 kr. i 2021 til 718.275 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 393 | 985 | 559 | 204 | 718 | +251 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.401 | 1.371 | 1.341 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 874 | 1.562 | 1.180 | 888 | 1.196 | +35 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.275 | 2.933 | 2.521 | 888 | 1.196 | +35 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 64.635 kr. i 2021 til 563.974 kr. i 2025 (+773 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 65 | 268 | 274 | 120 | 564 | +372 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 210 | 523 | 274 | 1.542 | 1.729 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 2.485 | 3.456 | 2.795 | 2.431 | 2.924 | +20 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.092.103 kr. i 2021 til 2.915.557 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.092 | 3.020 | 2.378 | 2.400 | 2.916 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 326.009 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 326 | 276 | 227 | 2 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 66.709 kr. i 2021 til 8.750 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 67 | 160 | 190 | 29 | 9 | −70 % | |
| Passiver i alt | 2.485 | 3.456 | 2.795 | 2.431 | 2.924 | +20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Esbjerg V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg