Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vådebjergvej 2, 4773 Stensved · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,1 | -0 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 7,7 % | -81,3 % | 19,4 % | 27,2 % | 29,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | 182,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 77,9 % | 56,5 % | 68,4 % | 75,3 % | 90,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,9 % | -143,9 % | 28,4 % | 36,1 % | 33 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -12.375 kr. | -13.695 kr. | -12.500 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 77,9 % | 56,5 % | 68,4 % | 75,3 % | 90,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 22,1 % | 43,5 % | 31,6 % | 24,7 % | 9,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -12.375 kr. i 2021 til -14.000 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -12 | -14 | -13 | -13 | -14 | −6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -238.417 kr. i 2021 til -12.500 kr. i 2023 (+95 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -238 | -1.788 | -13 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 826.841 kr. i 2021 til 3.695.488 kr. i 2025 (+347 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 827 | -5.007 | 1.348 | 2.719 | 3.695 | +36 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 836.213 kr. i 2021 til 3.704.583 kr. i 2025 (+343 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 836 | -4.992 | 1.373 | 2.733 | 3.705 | +36 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 11.421 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 11.421 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 4.856 kr. i 2021 til 7 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 5 | 354 | 0 | 0 | 0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | – | 972 | – | |
| Aktiver i alt | 10.868 | 6.137 | 7.080 | 10.058 | 12.393 | +23 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 8.461.872 kr. i 2021 til 11.213.864 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.462 | 3.470 | 4.843 | 7.577 | 11.214 | +48 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 647 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | 532 | – | |
| Passiver i alt | 10.868 | 6.137 | 7.080 | 10.058 | 12.393 | +23 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stensved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vordingborg