Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hornsherredvej 178, 4070 Kirke Hyllinge · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -0,5 | -0,2 | -0,2 | -0 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -33,3 % | 7,5 % | 4,5 % | -0,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,5 % | 98,8 % | 96 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -33,8 % | 7,6 % | 4,7 % | -0,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -766.772 kr. | -1.374.917 kr. | -1.536.084 kr. | -563.424 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,5 % | 98,8 % | 96 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,5 % | 1,2 % | 4 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | 137,1 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -108.739 kr. i 2021 til -29.172 kr. i 2025 (+73 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -109 | -293 | -262 | -220 | -29 | +87 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 279.730 kr. i 2021 til 534.252 kr. i 2025 (+91 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 280 | 474 | 1.113 | 1.316 | 534 | −59 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -510.139 kr. i 2021 til -621.873 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -510 | -868 | -1.476 | -1.638 | -622 | +62 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 9.641.973 kr. i 2021 til -299.876 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.642 | -10.668 | 2.586 | 1.552 | -300 | −119 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 7.519.575 kr. i 2021 til -238.499 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.520 | -8.327 | 2.013 | 1.203 | -238 | −120 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 363 | 261 | 160 | 58 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 363 | 261 | 160 | 58 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 5.806.500 kr. i 2021 til 2.615.996 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.807 | 4.584 | 3.789 | 1.483 | 2.616 | +76 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 33.980 | 24.733 | 26.721 | 26.791 | 25.598 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 34.343 | 24.994 | 26.881 | 26.849 | 25.598 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 32.936.541 kr. i 2021 til 25.461.442 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 32.937 | 24.610 | 26.564 | 25.767 | 25.461 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.399.964 kr. i 2021 til 136.556 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.400 | 384 | 317 | 1.082 | 137 | −87 % | |
| Passiver i alt | 34.343 | 24.994 | 26.881 | 26.849 | 25.598 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kirke Hyllinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.