Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Apotekerstræde 4A, 4700 Næstved · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 0,9 | 1 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21,5 % | -13,6 % | -0,7 % | -21,2 % | -0,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 194,1 % | 157,2 % | 117,6 % | 122,3 % | 111 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 55,6 % | 45,5 % | 20,7 % | 18,2 % | 9,9 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 38,7 % | -30 % | -3,2 % | -116,7 % | -6,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 80.106 kr. | -35.674 kr. | 14.134 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 55,6 % | 45,5 % | 20,7 % | 18,2 % | 9,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 44,4 % | 54,5 % | 79,3 % | 81,8 % | 90,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 161,5 % | 32,2 % | 28,3 % | 33,1 % | 56,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 429.434 kr. i 2021 til 848.369 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 429 | 510 | 701 | 646 | 848 | +31 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 349.328 kr. i 2021 til 848.383 kr. i 2025 (+143 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 349 | 546 | 687 | 703 | 848 | +21 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 69.836 kr. i 2021 til 14.134 kr. i 2023 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 70 | -37 | 14 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 68.558 kr. i 2021 til -2.683 kr. i 2025 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 69 | -38 | 14 | -55 | -3 | +95 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 52.843 kr. i 2021 til -2.683 kr. i 2025 (−105 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 53 | -32 | -3 | -55 | -3 | +95 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 33 | 33 | 33 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 34 | 33 | 33 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 176.091 kr. i 2021 til 227.135 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 176 | 41 | 111 | 70 | 227 | +225 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 212 | 198 | 459 | 258 | 447 | +73 % | |
| Aktiver i alt | 246 | 231 | 492 | 258 | 447 | +73 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 136.533 kr. i 2021 til 44.287 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 137 | 105 | 102 | 47 | 44 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 109.057 kr. i 2021 til 403.000 kr. i 2025 (+270 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 109 | 126 | 391 | 211 | 403 | +91 % | |
| Passiver i alt | 246 | 231 | 492 | 258 | 447 | +73 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved