Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Baggersgade 7B, 5800 Nyborg · Administrations- og kontorserviceaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 28,1 % | 70,8 % | 55,8 % | 48,1 % | 53,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 207,9 % | >999 % | 845,4 % | 409,7 % | 372,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 51,9 % | 90,1 % | 88,2 % | 75,6 % | 73,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 54,2 % | 78,6 % | 63,2 % | 63,7 % | 72,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 51,9 % | 90,1 % | 88,2 % | 75,6 % | 73,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 48,1 % | 9,9 % | 11,8 % | 24,4 % | 26,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 31,1 % | 683,8 % | 404 % | 72,6 % | 130,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.513.006 kr. i 2021 til 1.806.706 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.513 | 2.809 | 1.754 | 1.855 | 1.807 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 813.006 kr. i 2021 til 1.806.706 kr. i 2025 (+122 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 813 | 2.809 | 1.754 | 1.855 | 1.807 | −3 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 824.020 kr. i 2021 til 1.837.912 kr. i 2025 (+123 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 824 | 2.808 | 1.777 | 1.901 | 1.838 | −3 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 646.723 kr. i 2021 til 1.360.055 kr. i 2025 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 647 | 2.180 | 1.329 | 1.406 | 1.360 | −3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 343.958 kr. i 2021 til 893.218 kr. i 2025 (+160 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 344 | 2.088 | 1.139 | 518 | 893 | +72 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.298 | 3.078 | 2.384 | 2.922 | 2.555 | −13 % | |
| Aktiver i alt | 2.298 | 3.078 | 2.384 | 2.922 | 2.555 | −13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.192.875 kr. i 2021 til 1.868.737 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.193 | 2.773 | 2.102 | 2.209 | 1.869 | −15 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.105.459 kr. i 2021 til 686.577 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.105 | 305 | 282 | 713 | 687 | −4 % | |
| Passiver i alt | 2.298 | 3.078 | 2.384 | 2.922 | 2.555 | −13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nyborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Nyborg