Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Amtsvejen 7, 3310 Ølsted · Opførelse af bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 6,7 | 2,4 | 82,5 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 17,3 % | 36,5 % | 70,4 % | 62,1 % | 38,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 48,9 % | 25,3 % | 96,5 % | 256,6 % | 272,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -76,3 % | -257,5 % | -3,6 % | 61 % | 63,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -22,7 % | -14,2 % | <999 % | 101,7 % | 61,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 255.971 kr. | 138.891 kr. | 444.019 kr. | 1.461.203 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -76,3 % | -257,5 % | -3,6 % | 61 % | 63,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 176,3 % | 357,5 % | 103,6 % | 39 % | 36,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 4,9 % | 25,3 % | 76,7 % | 177,6 % | 202,8 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 937.452 kr. i 2021 til 2.887.630 kr. i 2025 (+208 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 937 | 180 | 1.392 | 3.198 | 2.888 | −10 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 1.730 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 116.877 kr. i 2021 til 1.157.474 kr. i 2025 (+890 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 117 | 64 | 427 | 1.461 | 1.157 | −21 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 116.141 kr. i 2021 til 1.165.971 kr. i 2025 (+904 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 116 | 64 | 427 | 1.480 | 1.166 | −21 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 116.141 kr. i 2021 til 902.279 kr. i 2025 (+677 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 116 | 64 | 427 | 1.288 | 902 | −30 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 92 | 17 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 92 | 17 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 58.200 kr. i 2021 til 1.722.171 kr. i 2025 (+2859 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 58 | 158 | 482 | 1.435 | 1.722 | +20 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 580 | 158 | 606 | 2.074 | 2.317 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 672 | 174 | 606 | 2.074 | 2.317 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -512.659 kr. i 2021 til 1.468.060 kr. i 2025 (+386 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -513 | -449 | -22 | 1.266 | 1.468 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.184.469 kr. i 2021 til 849.388 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.184 | 623 | 628 | 808 | 849 | +5 % | |
| Passiver i alt | 672 | 174 | 606 | 2.074 | 2.317 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 1 | 3 | 5 | 4 | −20 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ølsted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hillerød