God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Minervavej 10, 2610 Rødovre · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 60,5 % | 28,5 % | 24,9 % | -1,1 % | -105,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 50,6 % | 71,1 % | 54,6 % | 20,8 % | 24,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 85 % | 81,2 % | 88,5 % | 91,1 % | 77,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 71,2 % | 35,1 % | 28,1 % | -1,2 % | -136,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 85 % | 81,2 % | 88,5 % | 91,1 % | 77,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 15 % | 18,8 % | 11,5 % | 8,9 % | 22,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | -1 | -1 | -1 | -1 | -1 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -1 | -1 | -1 | -1 | -1 | 0 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 42.134 kr. i 2021 til -72.714 kr. i 2025 (−273 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 42 | 32 | 35 | -2 | -73 | −4010 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 42.134 kr. i 2021 til -72.439 kr. i 2025 (−272 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 42 | 32 | 36 | -1 | -72 | −4749 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 64 | 97 | 134 | 135 | 65 | −52 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 64 | 97 | 134 | 135 | 65 | −52 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5 | 15 | 9 | 3 | 4 | +49 % | |
| Aktiver i alt | 70 | 112 | 143 | 138 | 69 | −50 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 59.202 kr. i 2021 til 52.999 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 59 | 91 | 127 | 125 | 53 | −58 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 10.427 kr. i 2021 til 15.524 kr. i 2025 (+49 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 21 | 17 | 12 | 16 | +26 % | |
| Passiver i alt | 70 | 112 | 143 | 138 | 69 | −50 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rødovre