Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Rudolfgårdsvej 1A, 8260 Viby J · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 35,1 % | 32,4 % | 24,2 % | 14,2 % | 18,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 302,8 % | 252,4 % | 200 % | 234,8 % | 410,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 80,6 % | 82,5 % | 70,6 % | 71,3 % | 83,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 43,5 % | 39,3 % | 34,3 % | 19,9 % | 22,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 80,6 % | 82,5 % | 70,6 % | 71,3 % | 83,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 19,4 % | 17,5 % | 29,4 % | 28,7 % | 16,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,4 % | 1,8 % | 0,2 % | 5,1 % | 38,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.374 kr. i 2022 til -2.500 kr. i 2026 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -14 | 0 | 0 | -3 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -8.374 kr. i 2022 til -2.500 kr. i 2026 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -14 | 0 | – | -3 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 446.381 kr. i 2022 til 696.754 kr. i 2026 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 446 | 589 | 677 | 457 | 697 | +52 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 448.556 kr. i 2022 til 634.236 kr. i 2026 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 449 | 593 | 685 | 464 | 634 | +37 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 528 | 1.021 | 1.163 | 1.067 | 1.043 | −2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 528 | 1.021 | 1.163 | 1.067 | 1.043 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 8.446 kr. i 2022 til 220.611 kr. i 2026 (+2512 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 6 | 2 | 48 | 221 | +359 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 750 | 809 | 1.663 | 2.213 | 2.371 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 1.279 | 1.830 | 2.826 | 3.280 | 3.414 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.030.904 kr. i 2022 til 2.836.206 kr. i 2026 (+175 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.031 | 1.509 | 1.995 | 2.337 | 2.836 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 247.714 kr. i 2022 til 577.445 kr. i 2026 (+133 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 248 | 321 | 832 | 943 | 577 | −39 % | |
| Passiver i alt | 1.279 | 1.830 | 2.826 | 3.280 | 3.414 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Viby J — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus