Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jagtvej 87, 2200 København N · Ejendomsmægleres aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -52 % | -53,5 % | 70,4 % | 12,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 84,5 % | 39,5 % | 70,8 % | 109 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | -22,7 % | -77,2 % | 2,9 % | 15,2 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 228,7 % | 69,3 % | >999 % | 85,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -22,7 % | -77,2 % | 2,9 % | 15,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 122,7 % | 177,2 % | 97,1 % | 84,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 47,9 % | 38,4 % | 69,2 % | 107,2 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 811.451 kr. i 2021 til 437.458 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 811 | 216 | 252 | 766 | 437 | −43 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 738.263 kr. i 2021 til 350.458 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 738 | 404 | 454 | 449 | 350 | −22 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 73.188 kr. i 2021 til 87.000 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | -188 | -203 | 317 | 87 | −73 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 65.373 kr. i 2021 til 314.875 kr. i 2024 (+382 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 65 | -191 | -207 | 315 | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 48.921 kr. i 2021 til 74.408 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 49 | -212 | -209 | 315 | 74 | −76 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 140 | 140 | 147 | +5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 140 | 140 | 147 | +5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 619.655 kr. i 2021 til 420.587 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 620 | 231 | 245 | 301 | 421 | +40 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 827 | 408 | 252 | 308 | 428 | +39 % | |
| Aktiver i alt | 827 | 408 | 391 | 447 | 575 | +28 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 119.372 kr. i 2021 til 87.363 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 119 | -93 | -302 | 13 | 87 | +574 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 17.885 kr. i 2022 til 95.000 kr. i 2025 (+431 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 18 | 57 | 0 | 95 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 707.545 kr. i 2021 til 392.440 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 708 | 483 | 636 | 434 | 392 | −10 % | |
| Passiver i alt | 827 | 408 | 391 | 447 | 575 | +28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 0 % | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København