Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 294A, 3070 Snekkersten · Ejendomsmægleres aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 21,1 % | 25,7 % | 29 % | 43,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 207,6 % | 233,8 % | 234,3 % | 275,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 62,9 % | 63 % | 60,8 % | 65,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 33,5 % | 40,8 % | 47,6 % | 65,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 62,9 % | 63 % | 60,8 % | 65,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 37,1 % | 37 % | 39,2 % | 34,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 200,1 % | 233 % | 217,8 % | 265,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 383.912 kr. i 2021 til 2.882.919 kr. i 2025 (+651 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 384 | 619 | 700 | 1.026 | 2.883 | +181 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 104.107 kr. i 2021 til 710.916 kr. i 2025 (+583 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 104 | 443 | 374 | 428 | 711 | +66 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 279.805 kr. i 2021 til 2.172.003 kr. i 2025 (+676 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 280 | 176 | 326 | 598 | 2.172 | +263 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 265.048 kr. i 2021 til 2.157.159 kr. i 2025 (+714 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 265 | 165 | 322 | 595 | 2.157 | +262 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 198.740 kr. i 2021 til 1.674.638 kr. i 2025 (+743 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 199 | 120 | 247 | 461 | 1.675 | +264 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 120 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 131 | 131 | 131 | 131 | 131 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 131 | 131 | 131 | 131 | 251 | +92 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 389.712 kr. i 2021 til 3.469.781 kr. i 2025 (+790 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 390 | 424 | 828 | 1.356 | 3.470 | +156 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 420 | 440 | 831 | 1.459 | 3.606 | +147 % | |
| Aktiver i alt | 550 | 571 | 961 | 1.589 | 3.856 | +143 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 238.740 kr. i 2021 til 2.541.356 kr. i 2025 (+964 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 239 | 359 | 606 | 967 | 2.541 | +163 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 311.699 kr. i 2021 til 1.308.483 kr. i 2025 (+320 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 312 | 212 | 355 | 623 | 1.308 | +110 % | |
| Passiver i alt | 550 | 571 | 961 | 1.589 | 3.856 | +143 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | +100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Snekkersten — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør