Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Tangsøparken 16, 7400 Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 122,4 % | 110,8 % | 25,2 % | -4,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 75,8 % | 386,5 % | 186,3 % | 153,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 94,3 % | 95,1 % | 94,6 % | 99 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 129,8 % | 116,4 % | 26,6 % | -4,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 94,3 % | 95,1 % | 94,6 % | 99 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 5,7 % | 4,9 % | 5,4 % | 1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 75,8 % | 303 % | 186,3 % | 153,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -14.813 kr. i 2022 til -4.650 kr. i 2026 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -15 | -12 | -14 | -12 | -5 | +61 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -14.990 kr. i 2022 til -4.634 kr. i 2026 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -15 | 128 | 136 | 28 | -5 | −117 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -14.990 kr. i 2022 til -4.634 kr. i 2026 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -15 | 128 | 136 | 28 | -5 | −117 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 4.538 kr. i 2023 til 1.515 kr. i 2026 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 5 | 18 | 11 | 2 | −86 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 5 | 23 | 11 | 2 | −86 % | |
| Aktiver i alt | 100 | 105 | 123 | 111 | 102 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 85.010 kr. i 2022 til 100.530 kr. i 2026 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 85 | 99 | 117 | 105 | 101 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 14.990 kr. i 2022 til 985 kr. i 2026 (−93 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 15 | 6 | 6 | 6 | 1 | −84 % | |
| Passiver i alt | 100 | 105 | 123 | 111 | 102 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning