Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
St Blichers Vej 3, 6950 Ringkøbing · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 29,2 % | -10,6 % | 17,1 % | 10,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 98,9 % | 95,7 % | 94,1 % | 98,7 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 58,8 % | 58,9 % | 62,9 % | 63,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 49,7 % | -18 % | 27,1 % | 17,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 58,8 % | 58,9 % | 62,9 % | 63,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 41,2 % | 41,1 % | 37,1 % | 36,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 82,6 % | 95,7 % | 82,8 % | 89,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | -1 | -1 | -1 | -1 | -1 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -1 | -1 | -1 | -1 | -1 | 0 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -15.586 kr. i 2021 til 16.052 kr. i 2025 (+203 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -16 | 50 | -16 | 32 | 16 | −49 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -15.586 kr. i 2021 til 16.327 kr. i 2025 (+205 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -16 | 51 | -16 | 32 | 16 | −49 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 81 | 103 | 89 | 123 | 96 | −22 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 81 | 103 | 89 | 123 | 96 | −22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 49.634 kr. i 2021 til 48.776 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 50 | 59 | 58 | 58 | 49 | −16 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 50 | 71 | 58 | 66 | 54 | −18 % | |
| Aktiver i alt | 130 | 174 | 147 | 189 | 150 | −21 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 73.453 kr. i 2021 til 95.209 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | 102 | 87 | 119 | 95 | −20 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 56.940 kr. i 2021 til 54.512 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 57 | 72 | 61 | 70 | 55 | −22 % | |
| Passiver i alt | 130 | 174 | 147 | 189 | 150 | −21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ringkøbing — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern