Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rugvænget 6, 8920 Randers NV · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -177,8 % | 9,5 % | <999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 904 % | 401,7 % | 23,3 % | 7 % | 6,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -346,6 % | -303,3 % | <999 % | <999 % | 65,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 51,3 % | -3,1 % | 30 % | -188,4 % | >999 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -346,6 % | -303,3 % | <999 % | <999 % | 65,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 446,6 % | 403,3 % | >999 % | >999 % | 34,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 23,3 % | 7 % | 6,4 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -20.460 kr. i 2025 (−309 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -6 | -8 | -7 | -20 | −215 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | -3.595 | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -3.594.616 kr. i 2021 til 3.378.472 kr. i 2025 (+194 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3.595 | 212 | -2.912 | 6.340 | 3.378 | −47 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.976 | 2.195 | 0 | 0 | 20 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.976 | 2.195 | 0 | 0 | 20 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.750 kr. i 2023 til 441 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 3 | 253 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 45 | 45 | 3 | 253 | 0 | −100 % | |
| Aktiver i alt | 2.022 | 2.240 | 3 | 253 | 20 | −92 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -7.006.327 kr. i 2021 til 13.155 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7.006 | -6.794 | -9.706 | -3.365 | 13 | +100 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 9.022.845 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.023 | 9.023 | 9.023 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.999 kr. i 2021 til 6.876 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 11 | 12 | 3.618 | 7 | −100 % | |
| Passiver i alt | 2.022 | 2.240 | 3 | 253 | 20 | −92 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers