Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ålbæk Huse 49, 4174 Jystrup Midtsj · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,3 | 1,9 | 1,1 | 1,4 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 46,2 % | 28,4 % | 11 % | 35,7 % | 28,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 280,5 % | 149,5 % | 133,8 % | 257,3 % | 150,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 64,6 % | 40,1 % | 38,4 % | 66,8 % | 49,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 71,5 % | 70,8 % | 28,6 % | 53,4 % | 57,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.814.167 kr. | 1.810.926 kr. | 413.441 kr. | 1.024.870 kr. | 1.253.783 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 64,6 % | 40,1 % | 38,4 % | 66,8 % | 49,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 35,4 % | 59,9 % | 61,6 % | 33,2 % | 50,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 270,1 % | 145,8 % | 127,1 % | 216,4 % | 132,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.234.855 kr. i 2021 til 3.896.229 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.235 | 3.607 | 2.958 | 3.264 | 3.896 | +19 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.420.688 kr. i 2021 til 2.592.267 kr. i 2025 (+82 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.421 | 1.796 | 2.544 | 2.239 | 2.592 | +16 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.803.420 kr. i 2021 til 1.083.743 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.803 | 1.737 | 292 | 905 | 1.084 | +20 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.787.710 kr. i 2021 til 1.087.234 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.788 | 1.713 | 301 | 913 | 1.087 | +19 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.394.172 kr. i 2021 til 846.557 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.394 | 1.336 | 234 | 712 | 847 | +19 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 18 | 513 | 392 | 307 | 738 | +140 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 18 | 513 | 392 | 307 | 738 | +140 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.891.140 kr. i 2021 til 1.995.496 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.891 | 4.085 | 1.659 | 1.419 | 1.995 | +41 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.002 | 4.190 | 1.746 | 1.687 | 2.263 | +34 % | |
| Aktiver i alt | 3.020 | 4.703 | 2.138 | 1.994 | 3.001 | +51 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.949.852 kr. i 2021 til 1.478.132 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.950 | 1.886 | 820 | 1.332 | 1.478 | +11 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.070.430 kr. i 2021 til 1.505.128 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.070 | 2.802 | 1.305 | 656 | 1.505 | +130 % | |
| Passiver i alt | 3.020 | 4.703 | 2.138 | 1.994 | 3.001 | +51 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2021 til 3 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Jystrup Midtsj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringsted