Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sindalsvej 23, 8240 Risskov · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 22,3 % | 5,8 % | 10,4 % | 13,2 % | 10,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 806 % | 25,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 94 % | 95 % | 91,4 % | 89,3 % | 98,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 23,7 % | 6,1 % | 11,3 % | 14,7 % | 11 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 94 % | 95 % | 91,4 % | 89,3 % | 98,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 6 % | 5 % | 8,6 % | 10,7 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 17,5 % | 0,3 % | 196,4 % | 486,5 % | 339,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.209 kr. i 2021 til -10.813 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -9 | -9 | -12 | -11 | +11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -8.500 kr. i 2022 til -10.813 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -9 | -9 | -12 | -11 | +11 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.074.101 kr. i 2021 til 738.581 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.074 | 300 | 603 | 888 | 739 | −17 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.057.964 kr. i 2021 til 710.038 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.058 | 283 | 578 | 861 | 710 | −17 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.496 | 4.821 | 5.434 | 6.351 | 6.413 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.496 | 4.821 | 5.434 | 6.351 | 6.413 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 5.484 kr. i 2021 til 12.030 kr. i 2025 (+119 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 1 | 25 | 13 | 12 | −6 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 252 | 56 | 144 | 192 | 94 | −51 % | |
| Aktiver i alt | 4.748 | 4.877 | 5.578 | 6.543 | 6.507 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.464.606 kr. i 2021 til 6.429.436 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.465 | 4.635 | 5.099 | 5.841 | 6.429 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 251.950 kr. i 2021 til 73.836 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 252 | 25 | 467 | 699 | 74 | −89 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 31.301 kr. i 2021 til 3.539 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 218 | 13 | 3 | 4 | +35 % | |
| Passiver i alt | 4.748 | 4.877 | 5.578 | 6.543 | 6.507 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Risskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus