Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dag Hammarskjölds Allé 40A, 2100 København Ø · Grafisk design og visuel kommunikation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1 | 0,9 | 0,9 | 1,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 3,9 % | 3,8 % | -27 % | -17,8 % | 60,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 227,6 % | 181,5 % | 99,1 % | 82 % | 209,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 56,1 % | 44,9 % | 8,2 % | -5,6 % | 56,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,9 % | 8,5 % | -330,2 % | 316,5 % | 106,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 22.720 kr. | 21.502 kr. | -78.670 kr. | -31.123 kr. | 212.483 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 56,1 % | 44,9 % | 8,2 % | -5,6 % | 56,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 43,9 % | 55,1 % | 91,8 % | 105,6 % | 43,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 216,9 % | 141,5 % | 87,8 % | 78,2 % | 196,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 510.093 kr. i 2021 til 582.199 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 510 | 583 | 619 | 506 | 582 | +15 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 487.373 kr. i 2021 til 369.716 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 487 | 562 | 697 | 537 | 370 | −31 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 22.720 kr. i 2021 til 212.483 kr. i 2025 (+835 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 22 | -79 | -31 | 212 | +783 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 19.523 kr. i 2021 til 208.566 kr. i 2025 (+968 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 19 | -81 | -36 | 209 | +684 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 14.375 kr. i 2021 til 181.286 kr. i 2025 (+1161 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14 | 14 | -81 | -36 | 181 | +608 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 27 | 27 | 27 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 27 | 27 | 27 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 352.233 kr. i 2021 til 256.954 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 352 | 284 | 240 | 166 | 257 | +55 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 370 | 365 | 271 | 174 | 274 | +57 % | |
| Aktiver i alt | 370 | 365 | 298 | 201 | 301 | +49 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 207.206 kr. i 2021 til 170.007 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 207 | 164 | 24 | -11 | 170 | +1607 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 162.418 kr. i 2021 til 130.597 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 162 | 201 | 274 | 212 | 131 | −39 % | |
| Passiver i alt | 370 | 365 | 298 | 201 | 301 | +49 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København