Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Park Allé 9, 8000 Aarhus C · Industrielt design og modedesign
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,2 % | -5,5 % | -0,7 % | 4,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 3 % | 3,9 % | 3,8 % | 46,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 30,1 % | 20,5 % | 20,1 % | 24,1 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 14 % | -26,9 % | -3,6 % | 18,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 30,1 % | 20,5 % | 20,1 % | 24,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 69,9 % | 79,5 % | 79,9 % | 75,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,1 % | 3,1 % | 3,8 % | 18,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 40.536 kr. i 2021 til 75.549 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 41 | 81 | 3 | 16 | 76 | +373 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 40.536 kr. i 2021 til 75.549 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 41 | – | 3 | 16 | 76 | +373 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 22.566 kr. i 2021 til 50.192 kr. i 2025 (+122 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 53 | -46 | -8 | 50 | +718 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 51.304 kr. i 2021 til 50.192 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 51 | 42 | -63 | -8 | 50 | +718 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 890 | 965 | 1.106 | 1.120 | 1.130 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 890 | 965 | 1.106 | 1.120 | 1.130 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 13.362 kr. i 2021 til 5.342 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13 | 1 | 28 | 1 | 5 | +741 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 51 | 21 | 35 | 1 | 14 | +2039 % | |
| Aktiver i alt | 941 | 986 | 1.142 | 1.121 | 1.143 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 255.007 kr. i 2021 til 275.812 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 255 | 297 | 234 | 226 | 276 | +22 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 878.634 kr. i 2024 til 838.561 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 879 | 839 | −5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 686.209 kr. i 2021 til 29.125 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 686 | 689 | 908 | 16 | 29 | +77 % | |
| Passiver i alt | 941 | 986 | 1.142 | 1.121 | 1.143 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus