Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søndergade 4, 9320 Hjallerup · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 6,9 % | -0,1 % | -0,5 % | 0,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 12,4 % | 2 % | 2,6 % | 3,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 26 % | 26,4 % | 26,1 % | 26,2 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 26,6 % | -0,5 % | -1,8 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 26 % | 26,4 % | 26,1 % | 26,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 74 % | 73,6 % | 73,9 % | 73,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 10 % | 0 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.285.043 kr. i 2021 til 753.741 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.285 | 987 | 961 | 886 | 754 | −15 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.213.516 kr. i 2021 til 966.013 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.214 | 881 | 839 | 866 | 966 | +12 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 675.242 kr. i 2021 til 117.307 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 675 | 1.877 | -33 | -120 | 117 | +198 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 526.696 kr. i 2021 til 91.444 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 527 | 1.445 | -25 | -93 | 91 | +198 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 20.560 | 20.552 | 20.426 | 20.281 | 20.493 | +1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 20.560 | 20.552 | 20.426 | 20.281 | 20.493 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 10.987 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 251 | 0 | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 210 | 311 | 48 | 69 | 92 | +33 % | |
| Aktiver i alt | 20.771 | 20.863 | 20.474 | 20.350 | 20.585 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.978.347 kr. i 2021 til 5.395.549 kr. i 2025 (+36 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.978 | 5.423 | 5.397 | 5.304 | 5.396 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 14.696.744 kr. i 2021 til 12.098.664 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 14.697 | 12.391 | 12.122 | 11.906 | 12.099 | +2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.622.864 kr. i 2021 til 2.531.673 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.623 | 2.504 | 2.436 | 2.626 | 2.532 | −4 % | |
| Passiver i alt | 20.771 | 20.863 | 20.474 | 20.350 | 20.585 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjallerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brønderslev