Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Sanatorievej 12A, 8680 Ry · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 38,7 % | 44 % | 55,7 % | 49,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 71,8 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 45,7 % | 85,8 % | 93,7 % | 87,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 84,7 % | 51,3 % | 59,4 % | 56,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 45,7 % | 85,8 % | 93,7 % | 87,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 54,3 % | 14,2 % | 6,3 % | 12,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,1 % | 1,4 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -12.500 kr. i 2022 til -37.320 kr. i 2024 (−199 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -13 | -7 | -37 | −443 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.539.701 kr. i 2021 til 4.771.246 kr. i 2024 (+210 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.540 | 2.057 | 4.863 | 4.771 | −2 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.561.557 kr. i 2021 til 4.752.295 kr. i 2024 (+204 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.562 | 1.822 | 4.868 | 4.752 | −2 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.968 | 3.850 | 8.733 | 8.970 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.968 | 3.850 | 8.733 | 8.970 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 13 kr. i 2022 til 298.214 kr. i 2024 (+2293854 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 298 | +331249 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 71 | 289 | 4 | 677 | +14984 % | |
| Aktiver i alt | 4.040 | 4.139 | 8.738 | 9.646 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.844.704 kr. i 2021 til 8.441.914 kr. i 2024 (+358 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.845 | 3.552 | 8.190 | 8.442 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.195.213 kr. i 2021 til 1.196.214 kr. i 2024 (−46 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.195 | 575 | 542 | 1.196 | +121 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 12.500 kr. i 2022 til 8.125 kr. i 2024 (−35 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 13 | 6 | 8 | +30 % | |
| Passiver i alt | 4.040 | 4.139 | 8.738 | 9.646 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ry — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg