Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Vollerslevvej 35, 4632 Bjæverskov · Andre aktiviteter i forbindelse med finansielle tjenesteydelser, undtagen forsikring og pensionsforsikring
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 8,6 % | 5,4 % | 6,5 % | 6,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,8 % | 98,9 % | 95,1 % | 96 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 8,6 % | 5,4 % | 6,9 % | 6,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,8 % | 98,9 % | 95,1 % | 96 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,2 % | 1,1 % | 4,9 % | 4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 13,3 % | 21,4 % | 4,3 % | 23,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.594 kr. i 2022 til -15.363 kr. i 2026 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -17 | -24 | -17 | -15 | +11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -17.230 kr. i 2025 til -15.363 kr. i 2026 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | -17 | -15 | +11 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.887.511 kr. i 2022 til 1.090.303 kr. i 2026 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.888 | 1.508 | 956 | 1.199 | 1.090 | −9 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.032.382 kr. i 2022 til 1.070.635 kr. i 2026 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.032 | 1.497 | 941 | 1.170 | 1.071 | −8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.520 | 9.323 | 5.823 | 6.506 | 6.992 | +7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.520 | 9.323 | 5.823 | 6.506 | 6.992 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 13.000 kr. i 2022 til 157.239 kr. i 2026 (+1110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 4 | 41 | 37 | 157 | +322 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.337 | 8.139 | 11.742 | 11.419 | 10.363 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 16.857 | 17.462 | 17.565 | 17.925 | 17.355 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 16.435.282 kr. i 2022 til 16.668.763 kr. i 2026 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.435 | 17.433 | 17.373 | 17.043 | 16.669 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 20.152 kr. i 2025 til 19.668 kr. i 2026 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 20 | 20 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 421.301 kr. i 2022 til 666.382 kr. i 2026 (+58 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 421 | 29 | 192 | 862 | 666 | −23 % | |
| Passiver i alt | 16.857 | 17.462 | 17.565 | 17.925 | 17.355 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bjæverskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.