Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skolevej 16, 4700 Næstved · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,3 | 1,1 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 60,2 % | 22,3 % | -29,2 % | 25 % | 33 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 157 % | 409,8 % | 192,1 % | 382,9 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 36,3 % | 75,6 % | 48 % | 73,9 % | 91 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 165,8 % | 29,5 % | -60,9 % | 33,9 % | 36,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 142.383 kr. | 30.793 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 36,3 % | 75,6 % | 48 % | 73,9 % | 91 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 63,7 % | 24,4 % | 52 % | 26,1 % | 9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,7 % | 35,1 % | 133,5 % | 135,7 % | 168,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 472.798 kr. i 2021 til 310.215 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 473 | 353 | 607 | 499 | 310 | −38 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 330.415 kr. i 2021 til 240.987 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 330 | 322 | 646 | 465 | 241 | −48 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 121.680 kr. i 2021 til 69.228 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 122 | 31 | -39 | 33 | 69 | +109 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 121.654 kr. i 2021 til 68.212 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 122 | 31 | -39 | 33 | 68 | +106 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 121.654 kr. i 2021 til 55.606 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 122 | 31 | -39 | 33 | 56 | +68 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 41 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.183 kr. i 2021 til 25.695 kr. i 2025 (+1077 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 12 | 94 | 47 | 26 | −45 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 202 | 138 | 135 | 132 | 169 | +27 % | |
| Aktiver i alt | 202 | 138 | 135 | 132 | 169 | +27 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 73.369 kr. i 2021 til 153.456 kr. i 2025 (+109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | 104 | 65 | 98 | 153 | +57 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 128.619 kr. i 2021 til 15.218 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 129 | 34 | 70 | 35 | 15 | −56 % | |
| Passiver i alt | 202 | 138 | 135 | 132 | 169 | +27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved