Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mads Nielsensvej 12, 8870 Langå · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 21,9 % | 29,1 % | 2,8 % | 23,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 227,4 % | 984,3 % | 459,9 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 80,2 % | 96,6 % | 92 % | 97,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 27,3 % | 30,1 % | 3 % | 24,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 80,2 % | 96,6 % | 92 % | 97,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 19,8 % | 3,4 % | 8 % | 2,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 63,8 % | 3,8 % | 0 % | 12,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.875 kr. i 2021 til -15.160 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -10 | -12 | -12 | -15 | −24 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -10.875 kr. i 2021 til -15.160 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -10 | -12 | -12 | -15 | −24 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 3.179.914 kr. i 2021 til 3.483.213 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.180 | 2.103 | 3.250 | 332 | 3.483 | +949 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 3.179.914 kr. i 2021 til 3.483.213 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.180 | 2.103 | 3.269 | 332 | 3.483 | +949 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.946 | 6.057 | 7.494 | 7.581 | 8.418 | +11 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.946 | 6.057 | 7.494 | 7.581 | 8.418 | +11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 678.578 kr. i 2021 til 44.202 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 679 | 993 | 14 | 0 | 44 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.189 | 3.543 | 3.739 | 4.450 | 6.345 | +43 % | |
| Aktiver i alt | 8.136 | 9.600 | 11.233 | 12.031 | 14.763 | +23 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.713.948 kr. i 2021 til 14.411.512 kr. i 2025 (+152 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.714 | 7.702 | 10.853 | 11.063 | 14.412 | +30 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.629.125 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.629 | 340 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 792.605 kr. i 2021 til 351.262 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 793 | 1.558 | 380 | 968 | 351 | −64 % | |
| Passiver i alt | 8.136 | 9.600 | 11.233 | 12.031 | 14.763 | +23 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Langå — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers