God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Arkonagade 20, 1726 København V · Anden distribution af medieindhold
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 3 % | -29,9 % | 25,4 % | 10,5 % | -5,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | 706 % | 792,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 94,9 % | 94,4 % | 94,9 % | 85,8 % | 87,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,2 % | -31,7 % | 26,8 % | 12,2 % | -5,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,9 % | 94,4 % | 94,9 % | 85,8 % | 87,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,1 % | 5,6 % | 5,1 % | 14,2 % | 12,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | 703 % | 776,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 7.332 kr. i 2021 til -12.003 kr. i 2025 (−264 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | -59 | 67 | 26 | -12 | −146 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 7.670 kr. i 2021 til 67.480 kr. i 2023 (+780 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | -58 | 67 | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 5.983 kr. i 2021 til -9.362 kr. i 2025 (−256 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | -46 | 53 | 20 | -9 | −146 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 163.176 kr. i 2021 til 176.532 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 163 | 99 | 168 | 194 | 177 | −9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 199 | 152 | 207 | 194 | 180 | −7 % | |
| Aktiver i alt | 199 | 152 | 207 | 194 | 180 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 189.312 kr. i 2021 til 157.461 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 189 | 144 | 196 | 167 | 157 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 10.187 kr. i 2021 til 22.739 kr. i 2025 (+123 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 9 | 11 | 28 | 23 | −17 % | |
| Passiver i alt | 199 | 152 | 207 | 194 | 180 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København