Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gothersgade 33A, 1123 København K · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 77,6 % | -3,1 % | 16,5 % | 6,3 % | -46,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 686,4 % | 32,3 % | 64,6 % | 74,3 % | 30,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 86,7 % | 9,9 % | 23,4 % | 27,6 % | -6,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 89,6 % | -30,9 % | 70,2 % | 22,8 % | 700,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 86,7 % | 9,9 % | 23,4 % | 27,6 % | -6,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 13,3 % | 90,1 % | 76,6 % | 72,4 % | 106,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 656,9 % | 0,2 % | 1,5 % | 2,3 % | 1,1 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -146.649 kr. i 2022 til -1.955.682 kr. i 2025 (−1234 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -147 | 1.157 | 448 | -1.956 | −536 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -146.649 kr. i 2022 til -1.955.682 kr. i 2025 (−1234 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -147 | 1.157 | 448 | -1.956 | −536 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 550.745 kr. i 2021 til -1.956.429 kr. i 2025 (−455 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 551 | -153 | 1.158 | 448 | -1.956 | −537 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 429.581 kr. i 2021 til -1.956.429 kr. i 2025 (−555 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 430 | -119 | 910 | 382 | -1.956 | −613 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 31 | 2.652 | 2.683 | 2.683 | 2.683 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 17 | 110 | 110 | 123 | 163 | +32 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 48 | 2.762 | 2.793 | 2.806 | 2.846 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 483.841 kr. i 2021 til 47.593 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 484 | 7 | 64 | 100 | 48 | −52 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 506 | 1.132 | 2.737 | 3.270 | 1.361 | −58 % | |
| Aktiver i alt | 553 | 3.894 | 5.530 | 6.076 | 4.207 | −31 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 479.581 kr. i 2021 til -279.153 kr. i 2025 (−158 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 480 | 386 | 1.296 | 1.677 | -279 | −117 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 73.653 kr. i 2021 til 4.486.104 kr. i 2025 (+5991 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 74 | 3.509 | 4.235 | 4.398 | 4.486 | +2 % | |
| Passiver i alt | 553 | 3.894 | 5.530 | 6.076 | 4.207 | −31 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København