Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Møllehusvej 62, 4000 Roskilde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 48 % | 0,8 % | -4 % | 13,6 % | 15,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 194,8 % | 982,1 % | 982,5 % | 703,1 % | 742,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 78,5 % | 91,2 % | 90,9 % | 89 % | 90,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 61,2 % | 0,9 % | -4,4 % | 15,3 % | 17,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 78,5 % | 91,2 % | 90,9 % | 89 % | 90,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 21,5 % | 8,8 % | 9,1 % | 11 % | 9,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 124,9 % | 340,5 % | 340,8 % | 62,2 % | 24,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.400 kr. i 2021 til -3.405 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -3 | -3 | -3 | -3 | −0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -3 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 258.556 kr. i 2021 til 101.638 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 259 | 5 | -18 | 73 | 102 | +39 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 259.414 kr. i 2021 til 100.074 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 259 | 4 | -18 | 74 | 100 | +35 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 313 | 62 | 47 | 122 | 208 | +70 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 313 | 62 | 47 | 122 | 208 | +70 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 145.365 kr. i 2021 til 14.353 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 145 | 141 | 140 | 37 | 14 | −61 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 227 | 407 | 403 | 421 | 435 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 540 | 469 | 451 | 544 | 642 | +18 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 423.701 kr. i 2021 til 583.853 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 424 | 428 | 410 | 484 | 584 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 116.346 kr. i 2021 til 58.555 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 116 | 41 | 41 | 60 | 59 | −2 % | |
| Passiver i alt | 540 | 469 | 451 | 544 | 642 | +18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde