God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grønnebakken 16, 4200 Slagelse · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 20,1 % | 21,5 % | -6,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 482,1 % | 359,3 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 79,3 % | 72,2 % | 92,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 25,4 % | 29,8 % | -6,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 79,3 % | 72,2 % | 92,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 20,7 % | 27,8 % | 7,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 437,4 % | 317 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 986.851 kr. i 2021 til 881.972 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 987 | 1.317 | 1.292 | 2.219 | 882 | −60 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 746.949 kr. i 2021 til 1.002.613 kr. i 2023 (+34 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 747 | 760 | 1.003 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 239.902 kr. i 2021 til -68.820 kr. i 2025 (−129 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 240 | 558 | 290 | 413 | -69 | −117 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 553.618 kr. i 2022 til -68.898 kr. i 2025 (−112 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 554 | 289 | 415 | -69 | −117 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 238.321 kr. i 2021 til -68.898 kr. i 2025 (−129 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 238 | 447 | 225 | 324 | -69 | −121 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 514.171 kr. i 2021 til 957.568 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 514 | 1.039 | 1.014 | 1.329 | 958 | −28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 627 | 1.170 | 1.117 | 1.507 | 1.104 | −27 % | |
| Aktiver i alt | 627 | 1.170 | 1.117 | 1.507 | 1.104 | −27 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 445.511 kr. i 2021 til 1.018.412 kr. i 2025 (+129 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 446 | 778 | 886 | 1.087 | 1.018 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 181.901 kr. i 2021 til 85.675 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 182 | 392 | 232 | 419 | 86 | −80 % | |
| Passiver i alt | 627 | 1.170 | 1.117 | 1.507 | 1.104 | −27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Slagelse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Slagelse