Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Bommen 6, 2680 Solrød Strand · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,5 % | -2,2 % | 6,5 % | -6,5 % | 4,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,7 % | 100 % | 99 % | 100 % | 99,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,5 % | -2,2 % | 6,6 % | -6,5 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,7 % | 100 % | 99 % | 100 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,3 % | 0 % | 1 % | 0 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -138.913 kr. i 2022 til -194.886 kr. i 2026 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -139 | -99 | -96 | -114 | -195 | −71 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.312.315 kr. i 2022 til 7.063.171 kr. i 2026 (+438 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.312 | -2.818 | 10.484 | -8.529 | 7.063 | +183 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 652.310 kr. i 2022 til 5.982.970 kr. i 2026 (+817 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 652 | -2.914 | 9.057 | -8.327 | 5.983 | +172 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 32.391 | 31.088 | 45.612 | 38.189 | 41.952 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 32.391 | 31.088 | 45.612 | 38.189 | 41.952 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 74.710.761 kr. i 2022 til 61.347.720 kr. i 2026 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 74.711 | 81.150 | 71.760 | 60.368 | 61.348 | +2 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 102.795 | 99.761 | 93.882 | 90.072 | 91.778 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 135.186 | 130.849 | 139.494 | 128.261 | 133.730 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 134.739.554 kr. i 2022 til 132.713.812 kr. i 2026 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 134.740 | 130.826 | 138.158 | 128.231 | 132.714 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 428.461 kr. i 2022 til 985.896 kr. i 2026 (+130 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 428 | 5 | 1.302 | 1 | 986 | +71602 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 18.321 kr. i 2022 til 29.868 kr. i 2026 (+63 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 18 | 18 | 34 | 28 | 30 | +5 % | |
| Passiver i alt | 135.186 | 130.849 | 139.494 | 128.261 | 133.730 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Solrød Strand — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Solrød