Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kolt Kirkevej 54, 8361 Hasselager · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -71,3 % | -158 % | -3,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 147,3 % | 1,8 % | 1,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,7 % | 66,1 % | 62,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -71,5 % | -238,9 % | -5,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,7 % | 66,1 % | 62,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,3 % | 33,9 % | 37,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 130,1 % | 1,8 % | 1,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.345 kr. i 2021 til -7.950 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -6 | -5 | -8 | −72 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 5.146 kr. i 2021 til -13.330 kr. i 2025 (−359 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 1 | -703 | -607 | -13 | +98 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 5.146 kr. i 2021 til -13.330 kr. i 2025 (−359 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 1 | -703 | -607 | -13 | +98 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.682 | 1.682 | 982 | 382 | 382 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.682 | 1.682 | 982 | 382 | 382 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 61.966 kr. i 2021 til 2.279 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 62 | 2 | 4 | 2 | 2 | 0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 239 | 126 | 4 | 2 | 2 | 0 % | |
| Aktiver i alt | 1.920 | 1.807 | 986 | 384 | 384 | 0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.917.448 kr. i 2021 til 240.807 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.917 | 1.804 | 983 | 254 | 241 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.000 kr. i 2021 til 143.419 kr. i 2025 (+4681 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 3 | 3 | 130 | 143 | +10 % | |
| Passiver i alt | 1.920 | 1.807 | 986 | 384 | 384 | 0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hasselager — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus