Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Pærevangen 7, 9000 Aalborg · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 10,8 % | 9,2 % | 12,7 % | 17,8 % | 8,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 94,1 % | 93,1 % | 92,1 % | 91,3 % | 90,7 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 89,3 % | 90 % | 91 % | 92,4 % | 92,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 12,1 % | 10,3 % | 13,9 % | 19,3 % | 8,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 89,3 % | 90 % | 91 % | 92,4 % | 92,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 10,7 % | 10 % | 9 % | 7,6 % | 7,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | -2 | -2 | -2 | -2 | -2 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 60.255 kr. i 2021 til 76.710 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 60 | 57 | 89 | 154 | 77 | −50 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 60.255 kr. i 2021 til 76.710 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 60 | 57 | 89 | 154 | 77 | −50 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 500 | 558 | 648 | 802 | 880 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 500 | 558 | 648 | 802 | 880 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 56 | 57 | 58 | 60 | 62 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 556 | 615 | 706 | 862 | 941 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 496.570 kr. i 2021 til 873.177 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 497 | 553 | 643 | 796 | 873 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 59.704 kr. i 2021 til 68.204 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 60 | 62 | 63 | 65 | 68 | +4 % | |
| Passiver i alt | 556 | 615 | 706 | 862 | 941 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aalborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg