Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Filosofgangen 21, 5000 Odense C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -19 % | 1,3 % | 21,6 % | 13,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 244,5 % | 243,8 % | 200,8 % | 203,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 62,2 % | 62,8 % | 61,8 % | 62,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -30,6 % | 2,1 % | 34,9 % | 21,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 62,2 % | 62,8 % | 61,8 % | 62,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 37,8 % | 37,2 % | 38,2 % | 37,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,6 % | 0,4 % | 0,3 % | 5,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -25.611 kr. i 2021 til -36.558 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -26 | -36 | -30 | -32 | -37 | −15 % | |
| Personaleomkostninger | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -25.611 kr. i 2021 til -36.558 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -26 | -36 | -562 | -32 | -37 | −15 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 5.118.202 kr. i 2021 til 3.894.462 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.118 | -3.417 | 288 | 5.147 | 3.894 | −24 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.629.340 kr. i 2021 til 3.797.464 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.629 | -2.787 | 194 | 4.870 | 3.797 | −22 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.282 | 2.486 | 1.369 | 5.253 | 6.735 | +28 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.282 | 2.486 | 1.369 | 5.253 | 6.735 | +28 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 49.523 kr. i 2021 til 531.047 kr. i 2025 (+972 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 50 | 28 | 19 | 23 | 531 | +2171 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 15.859 | 12.185 | 13.266 | 17.312 | 21.367 | +23 % | |
| Aktiver i alt | 21.142 | 14.670 | 14.635 | 22.565 | 28.102 | +25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 12.019.283 kr. i 2021 til 17.604.080 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.019 | 9.118 | 9.194 | 13.942 | 17.604 | +26 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 9.122.324 kr. i 2021 til 10.498.309 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.122 | 4.984 | 5.441 | 8.623 | 10.498 | +22 % | |
| Passiver i alt | 21.142 | 14.670 | 14.635 | 22.565 | 28.102 | +25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense