Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Energivej 3, 4180 Sorø · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -64,4 % | -16,3 % | -11,4 % | -9,2 % | -11,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 57,9 % | 50,7 % | 11,3 % | 4,5 % | 4,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -72,9 % | -97,1 % | -24,1 % | -35,5 % | -47 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 88,4 % | 16,8 % | 47,5 % | 26 % | 25 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | -38.118 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -72,9 % | -97,1 % | -24,1 % | -35,5 % | -47 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 172,9 % | 197,1 % | 124,1 % | 135,5 % | 147 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 5,4 % | 0,1 % | 11,2 % | 4,5 % | 4,5 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -484.206 kr. i 2021 til -153.065 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -484 | -111 | -145 | -38 | -153 | −302 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -38.118 kr. i 2024 til -153.065 kr. i 2025 (−302 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -38 | -153 | −302 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -484.573 kr. i 2021 til -440.483 kr. i 2024 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -485 | -111 | -596 | -440 | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -484.573 kr. i 2021 til -564.285 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -485 | -111 | -596 | -440 | -564 | −28 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 4.487 | 4.487 | 4.487 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 4.487 | 4.487 | 4.487 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 70.318 kr. i 2021 til 317.729 kr. i 2025 (+352 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 70 | 1 | 723 | 292 | 318 | +9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 753 | 679 | 732 | 292 | 318 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 753 | 679 | 5.220 | 4.779 | 4.805 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra -548.363 kr. i 2021 til -2.260.264 kr. i 2025 (−312 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -548 | -659 | -1.255 | -1.696 | -2.260 | −33 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.301.054 kr. i 2021 til 7.065.193 kr. i 2025 (+443 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.301 | 1.338 | 6.475 | 6.475 | 7.065 | +9 % | |
| Passiver i alt | 753 | 679 | 5.220 | 4.779 | 4.805 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | −100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sorø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.