Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vestervang 88, 6650 Brørup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 47,9 % | 12,1 % | 19,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | 715,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,4 % | 96,4 % | 94,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 48,2 % | 12,5 % | 21 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,4 % | 96,4 % | 94,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,6 % | 3,6 % | 5,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 132,6 % | 7,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.520 kr. i 2021 til -6.325 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -4 | -6 | -6 | −10 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -3.520 kr. i 2021 til -6.325 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -4 | -6 | -6 | −10 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 190.564 kr. i 2021 til 190.349 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 191 | 222 | 299 | 89 | 190 | +114 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 191.496 kr. i 2021 til 188.770 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 191 | 223 | 300 | 89 | 189 | +112 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 256 | 288 | 364 | 367 | 553 | +51 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 256 | 288 | 364 | 367 | 553 | +51 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 76.567 kr. i 2021 til 4.029 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 77 | 152 | 41 | 35 | 4 | −89 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 79 | 156 | 262 | 371 | 404 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 335 | 444 | 626 | 738 | 956 | +30 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 331.320 kr. i 2021 til 899.999 kr. i 2025 (+172 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 331 | 440 | 622 | 711 | 900 | +27 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.062 kr. i 2021 til 56.422 kr. i 2025 (+1289 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 4 | 4 | 27 | 56 | +112 % | |
| Passiver i alt | 335 | 444 | 626 | 738 | 956 | +30 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brørup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.