God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hovedgaden 7, 4520 Svinninge · Fysio- og ergoterapi
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,9 | 2,8 | 1,7 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 5,4 % | 14,9 % | 32,4 % | 24 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 73,8 % | 99,5 % | 134,2 % | 131 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 10,1 % | 19,1 % | 41,9 % | 34,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 53,4 % | 78 % | 77,2 % | 69,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 343.479 kr. | 693.097 kr. | 778.733 kr. | 598.132 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -69,8 % | -30,6 % | -20,4 % | -4,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 89,9 % | 80,9 % | 58,1 % | 65,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 27,9 % | 59,4 % | 43,2 % | 65,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 883.320 kr. i 2021 til 1.863.960 kr. i 2025 (+111 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 883 | 694 | 1.015 | 1.425 | 1.864 | +31 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 307.600 kr. i 2021 til 1.265.828 kr. i 2025 (+312 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 308 | 175 | 175 | 647 | 1.266 | +96 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 377.428 kr. i 2021 til 430.799 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 377 | 147 | 501 | 589 | 431 | −27 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 368.946 kr. i 2021 til 430.667 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 369 | 142 | 486 | 590 | 431 | −27 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 287.128 kr. i 2021 til 335.871 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 287 | 111 | 379 | 460 | 336 | −27 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 1.012 | 822 | 632 | 442 | 275 | −38 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 9 | 2 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.021 | 824 | 632 | 442 | 275 | −38 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 133.891 kr. i 2021 til 563.861 kr. i 2025 (+321 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 134 | 466 | 1.141 | 315 | 564 | +79 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 986 | 1.234 | 1.912 | 978 | 1.125 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 2.007 | 2.058 | 2.545 | 1.420 | 1.400 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 376.435 kr. i 2021 til 481.465 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 376 | 207 | 486 | 596 | 481 | −19 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.411.850 kr. i 2021 til 858.831 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.412 | 1.672 | 1.921 | 728 | 859 | +18 % | |
| Passiver i alt | 2.007 | 2.058 | 2.545 | 1.420 | 1.400 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | +100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svinninge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk